2013. 06. 16 ~ Asia Ja zbieram ręcznie i niszczę, tak zrobiłam z poskrzypka liliową, której czerwone chrząszcze i ich larwy wcinały liście moich lilii. 2013. 07 ~ Ania Witam, mam problem z ogrodnicą niszczylistką (ponoć jest to rodzina chrząszczy), jakiś tydzień temu pojawiły się one u mnie i z dnia na dzień jest ich coraz więcej. Pojawiają się one z rana jak jeszcze słońce mocno nie grzeje i niestety jest ich już taka ilość, że nie można spokojnie przejść się po ogrodzie nie opędzając się od nich. Dodatkowo niszczą mi one wszystkie kwiaty i zielone drzewka (obgryzają płatki i liście tworząc w nich dziury) Proszę napiszcie jak mogę się ich pozbyć, jeżeli znacie jakiś skuteczny środek na nie to byłabym wdzięczna za nazwę. 2013. 06 ~ Aniela Masakra..... wielki rój mam na trawniku..... w zeszłym roku place trawy same schodziły.... mam środek który kupiłem ostatnio w sklepie specjalistycznym.... PYRISIMEX 480 EC.... Muszę wytępić tę zarazę.... 2013. 31 ~ kris Ostatnio dowiedziałam sie, ze dobrze niszczy pędraki wywar z wrotyczu, wszędzie rosnącej roslinki, trzeba podlewać teren kilka razy, zeby pedraki zginięły.

Diazinon 250 ec etykieta w

Re: Walka z nicieniami i pędrakami Chyba nie bardzo ogarniam temat bo na rynku jest kilka preparatów do walki z opuchlakami i pędrakami opartymi na nicieniach, np. : Larvanem a mowa tutaj o walce z pędrakami i nicieniami. To jak jes z tymi nicieniami, pomagają czy szkodzą? 2014. 07. 31 ~ Mirek Słuchajcie: po co w swoim ogrodzie po którym później wnuki lub dzieci biegają na boso stosowac Dursbany czy inne tego typu środki? Jeśli zabija to takie pędraki zastanówcie się jak działają na nas! Ja regularnie co 2 lata zamawiam w internecie i stosuje w lipcu lub sierpniu podlewanie nicieniami LARVANEM i wszystkie sąsiadki mają problem z pędrakami a ja nie - kosztuje to troche ale co to za koszt jeśli mozna zniszczyć larwy bez ciężkiej chemi? kilka lat temu szukałam czegoś innego i zastosowałem w jednym miejscu ten preparat co był w odcinku i przyznam szczerze, że larvanem działa zdecydowanie lepiej i nie trzeba powtarzać co roku tylko co 2 lata starczy. Jesli macie jakies pytania - piszcie;) 2014.

Raz na jakiś czas wszystkim ogrodnikom, zarówno amatorom jak i profesjonalistom, przychodzi zmierzyć się z różnymi dolegliwościami dotykającymi ich upraw i dziesiątkującymi nawet całe zbiory. Niektóre problemy hodowlane są związane z działaniem szkodników żyjących i żerujących pod ziemią. Podpowiemy, jak się z nimi zmierzyć i wygrać batalię o nasze rośliny uprawne. Szkodniki glebowe żywią się podziemnymi i dolnymi częściami roślin, takimi jak korzenie, kłącza, cebule i bulwy, dlatego wiele naszych warzyw może ucierpieć na żerowaniu tych owadów, stać się niejadalne lub nawet umrzeć. Głównymi wrogami naszych upraw są pędraki, drutowce, opuchlaki, gąsienice rolnic, krocionogi oraz turkucie podjadki. Jak zwalczać poszczególne gatunki 1. Pędraki Są to larwy chrabąszcza majowego. Mają kremową barwę, ciemną główkę i są miękkie, pękate i wygięte w podkówkę. Pasożytują na korzeniach różnych roślin, a wiosną także na liściach drzew. Żerowaniem doprowadzają do zamierania swoich ofiar. Często niszczą całe plantacje truskawek i powodują zasychanie jabłonek.

29 ~ Zofia Smyrek U mnie w ogrodzie para kosów założyła gniazdo na srebrnym świerku, dochowały się trójki młodych. Potwierdzam, iż bardzo chętnie karmią je pędrakami wykopanymi przeze mnie z gleby:) 2014. 05. 06 ~ Karolina witam Zastosowałam już Biomass Suger 2x odstępach 2-tygodniowych. Czy mogę równocześnie z tym preparatem zastosować nawóz do trawników o przedłużonym działaniu Substral Osmocate? Czy też muszę odczekać z nawożeniem? 2014. 04. 19 ~ sniezynka w ubiegłym roku na wiosne zastosowałem entoneem i larwy znikneły po 2 tygodniach. nie starczyło mi preparatu na kawałek kolo tarasu i tam trawa była sucha - tam gdzie nicienie były - tamtrawa była w super kondycji. 2014. 03. 31 ~ Kazmierowski przez okres 8 lat wymieniełam trawnik już 3 razy przez pędraki, może pomysł z kurkami będzie trafny? 2014. 02. 12 ~ lidia Na trawniku pojawiły się dwa małe pomarańczowe okręgi a w środku nich głęboka dziura do której uciekły jakieś robaki ( podobne trochę do ślimaka, jednak bez domku;)). Czy ktoś wie co to może być??

Mam pytanie dotyczace srodków chemicznych, o których była mowa w ostatnim odcinku (Diazinon 250 EC, Pyrinex 1, 5% Dursban 480 EC. ). W sklepie powiedziano mi, że sa wycofane i nie mam szans na ich zakup. czy to prawda, a jeżeli tak, jakimi innymi srodkami mogę je zastąpić. Pozdraiam. Karin ~ karin13 Super porady i super program MAJA W OGRODZIE! Ja w swojej naiwności myślałam, że kosy rozdrapują mi trawnik i dlatego ich sporo w ogrodzie, bo dokarmiam ptaki zimą, ponadto mamy dużo drzew i krzewów - ogród w stylu naturalistycznym. Kosy wydają się być oswojone, żerują blisko mnie i kota perskiego, któremu nie chce się ruszać. 2012. 14 ~ ela będą dżdżownice przyjdą krety i po trawniku. Nie wszędzie muszą być dżdżownice żeby trawa ładnie rosła 2012. 09. 16 ~ Nootkatensis

PĘDRAKI Pędraki to białe, grube rogalikowato zgięte larwy, do 5 cm, z ciemną główką i 3 parami odnóżacie dorosłe (np. chrabąszcz majowy, guniak czerwczyk, ogrodnica niszczylistka) żerują na liściach, kwiatach, sporadycznie na owocach, wyrządzając szkody tylko przy bardzo licznym występowaniu. Larwy w początkowym okresie rozwoju żerują na butwiejących resztkach roślinnych, natomiast larwy III-go stadium rozwojowego uszkadzają korzenie i podgryzają rośliny. Pędrak - larwa fot. Całus Canna Collection. W korzeniach buraków i bulwach ziemniaków wygryzają dziury. Rozwój jednego pokolenia trwa u chrabąszcza majowego 3-4 lata, guniaka czerwczyka 2-3 lata, w przypadku ogrodnicy niszczylistki 1 rok. Larwy rozwijają się w glebie i tutaj także się przepoczwarzają. Chrabąszcz majowy - postać dorosła fot. Robert Dzwonkowski. ZWALCZANIE Stosowanie preparatu do gleby jesienią, bezpośrednio po zbiorze roślin lub na wiosnę przed siewem lub posadzeniem: Basudin 10 GR ( 80-120 kg/ha) - 60 dni karencji Diazinon 10 GR (80-120 kg/ha) - 60 dni karencji Mieszanie preparatu do głębokości 10-20 cm.

Pozbędziemy się ich także poprzez niszczenie wszelkich kwitnących chwastów, które rosną wokół naszych upraw – to one bowiem przyciągają motyle. Larwy rolnic są też zjadane przez krety, ptaki i ropuchy. Ugory należy zaorywać. Przed siewem lub sadzeniem można zdezynfekować glebę Durbanem 480EC, a przy wczesnym wykryciu żerowania młodych gąsienic, opryskiwać rośliny Grotem 250 EC, Nurellem D 550 EC lub preparatem Sumi-Alpha 050 EC. 5. Krocionogi Mają owalne, długie, ciemne ciało z dużą ilością odnóży i atakują głównie rośliny uprawiane w szklarniach i inspektach. Niszczą system korzeniowy, a żerują w nocy. Możemy zwalczyć je chemicznie, wykorzystując Solfac 10 WP lub Tenor 060 S. C. 6. Turkuć podjadek Ten owad ma brunatno-szary kolor i jest sporych rozmiarów (osiąga do 6 cm długości). Podkopuje młode rośliny i podgryza korzenie. Możemy wynajdywać ich gniazda pod powierzchnią ziemi i przepędzać z ogrodu za pomocą gałęzi olchy, ale szkodnik ten nie jest łatwy do wytępienia bez zastosowania chemii.

  • Diazinon 250 ec etykieta pro
  • Diazinon 250 ec etykieta 2
  • Diazinon 250 ec etykieta 3
  1. Rem losing my religion chords pdf
  2. Libros de conspiraciones para descargar
  3. Bienvenida a casa lucia berlin y
Tuesday, 16-Mar-21 20:40:17 UTC